ŽÁR

Pěkně vítám na mých stránkách a přeji hezké pokoukáníčko,doufám že se vám u mě na návštěvě bude líbit a pokud ano můžete to sdělit do diskuze či do komentáře k jednotlivým příspěvkům, samozřejmé že můžete i kritizovat...za každou připomínku a za každé sdělení ohledně mích stránek předem děkuji i za ty záporné.Uvítám i dotazy.

deník

Dlouhý víkend                                                Leden 2005

Radimek se narodil na 42 týdnu. Na svět moc nepospíchal. Po třech dnech dojíždění na vyvolávací injekce mě paní doktorka oznámila nástup do porodnice druhý den ráno což bylo 28.1.2005. Takže ve čtvrtek večer jsem si hezky zabalila věci a v pátek ráno jsem vyrazila na autobus, protože tatínek byl v práci a já jsem se cítila dobře tak jsem trvala na tom že cestu do porodnice zvládnu sama. Také jsem stihla z autobusu zamávat mamce. Ta mi pak vyprávěla jak to obrečela, když mě viděla jak jí s obavou v očích mávám. Já se ani tak nebála ale nikdy bych si nepomyslela, že pojedu porodit naše miminko autobusem. No a vše dobře dopadlo a v neděli 30. ledna za skvělé pomoci pana doktora Dlouhého a vzorné podpoře tatínka jsme přivedli na svět našeho Radimka. To by opravdu DLOUHÝ víkend.

První slova která jsem řekla když mi po odstřižení pupeční šňůry dali Radimka do náruče byli ten je teploučký.

Pan doktor pochválil tatínka a prohlásil že z nás budou určitě skvělí rodiče. Radimek byl po celou dobu hodný a ani neplakal, pak mi ho přinesli aby se poprvé přisál a šlo mu to hned napoprvé. Všichni kdo viděli Radimka včetně sestřičky i Babičky hned po porodu se shodli na tom že je po mamince, ale to netrvalo dlouho druhý den už se nám začal měnit na tatínka. Babička se strejdou Lubošem čekala celí porod s obavami před porodnicí, když viděla svého prvního vnoučka tak se štěstím rozbrečela. Pepa se stal tím nejšťastnějším taťkou na světě.

Radimek byl v porodnici hodny hezky a klidně spinkal a papal. Plakal akorát když ho zabolelo bříško.            

31. ledna                             První den po porodu                              pondělí                        

Miminko mi dají na celí den až zítra, dnes ještě musím odpočívat na návštěvu smí jen tatínek a mamka. Sestřička mi nosí Radimka na pokoj, je krásný. Dělám první fotku. Je hodny a klidný. Spinká a je tak maličký a voňavý. Pořád se na něho dívám

 Tatínek přišel na návštěvu byli jsme na pokoji a kochali se pohledem na naše krásné miminko.

 

 „ahoj já jsem tvoje máma“1. února                  První prohlídka kyčlí                                               úterý

V 5:00 hod první kojení. Po snídani přišel doktor na kyčle Radimek je v pořádku a mám mu dávat dvě plínky. Po kontrole jsem si odvezla Radimka na pokoj. Dostala jsem instrukce kdy mam miminko přebalovat a kojit. Přebalujeme u sester. Taky jsme dostali papír s tabulkou kam budeme zapisovat krmení, čůrání a kakání. Na den jme vyfasovali tři plínky. Radimek při bumbání usíná. První velká návštěva na pokoji tatínek, babička Věrka, děda Emilek a strejda Luboš.2. února                   První velká návštěva                                        středa

Ráno v 5:00 budíček kojení Radimka přinesli celého zabaleného v plíně vykoupaný, voňavý , očička dokořán tak krásně na mě koukal. Přes den kojíme každé dvě hodiny. Návštěva: tatínek, babička, děda Emilek, strejda Luboš. Tatínek přišel ještě večer. 
3. února                    HURÁ!Máme mlíčko                                                 čtvrtek    

HURÁ! A třikrát SLÁVA máme mlíčko a Radimkovi chutná. Hezky papá pokud při tom
neusne Před každým  bumbáním sestřička Radimka zváží abychom zjistili kolik toho vypil. S výsledkemvážení jsme  spokojené .  Radimek vypije šedesátku.                                                                                                                                                              Jestli budeme nadále takto vzorný tak bychom měli jít v pátek domů. Návštěva: Babička Eva, teta Hana a Hanička , děda Olda, teta Lída. Na pokoj  přišla novápaní. Radimek byl hodný a spinkal v nákupním košíčku jako miminko. Tatínek tu byl samozřejmě taky a vyfotil Radimka jak papá. Radimek je celí táta „jako by mu z oka vypadl“.                 
 
 
 
 

4. února                     Loučení s porodnicí                                           pátek

Ráno velká vizita jdeme domů až odpoledne dostanu ještě dvě injekce taky se musí jít ukázat v neděli. Radimek je v pořádku, po snídani dostal propouštěcí papíry. Čekáme do 15:00hod, no alespoň jsme stihli ještě jednu návštěvu kamarádka Ivanka. Odpoledne pro nás přijel tatínek HURÁ domů. Ještě jsme napsali v porodnici do knížky poděkování.                                                               
Tak jsme doma, všichni kdo tu byli se přišli podívat na našeho chlapečka. Tatínek musel večer do práce tak tu s námi spala babička z Kunratic. Obě jsme toho moc nenaspali pořád jsme se budili a koukali jestli je Radimek v pořádku. Radimek byl hodný a spinkal. Radimka jsme nekoupali jen jsme ho otřeli mokrou žínkou, vykoupeme ho zítra.

 

5. února                      Radimek papá a papá?                               sobota

Ještě že tu mamka je o všechno se postarala já jsem celí den kojila, přebalovala a kojila. Radimek papal každou hodinu někdy i méně protože při tom usnul a tak se dost nenapil. Také ho trápí prdíčky ještě neumí dost tlačit. Když ho bolí bříško tak mu dám nabumbat, to vždy pomůže. Dopoledne přijel děda Emilek pro babičku.Bude to Radimka první noc s maminkou a tatínkem. Zítra musím na nějakou dobu Radimka opustit, přijede děda s babičkou. Babička s tatínkem budou hlídat a já pojedu k doktorovi na kontrolu, jestli je vše ok. Radimek při koupání trošku plakal hlavně při oblékání to se mu moc nelíbilo.

 

6. února                 První noc tatínkem                                                       neděle                           

V noci jsme krmili a přebalovali s tatínkem. Radimek si i trošku poplakal, ale když jsem mu dala nabumbat tak hned usnul. Nejlépe se mu spinká u maminky na bříšku, slyší srdíčko a je klidný. Ráno přijel děda s babičkou, tatínek měl strach že bude Radimek plakat až budu pryč, ale on byl hodný a spinkal. Kontrola dobře dopadla, to se mi ulevilo! Ještě jsem stihla vyjednat Radimkovi pojištění se spořením. Babička nám uvařila tak jsme se mohli celí den věnovat našemu miminku.

Radimek a tatínek „ranní probuzení
 

                                                             

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.